Výlety za kulturou

0 Comments

· Rakousko
S touto alpskou zemí nás pojí dlouhá historie, a není divu, že sem stále rádi jezdíme. Zdaleka nejoblíbenější je Vídeň. Lidé z Brna to sem mají blíže než do matičky Prahy, ale i z Prahy je to nanejvýš půl dne autobusem. Co se tu dá vidět? Hvězdou je Albertina, jedno z nejmilovanějších uměleckých muzeí ve střední Evropě. Kromě stálých sbírek nabízí i výstavy zaměřené na konkrétní umělce od antiky po současnost. A když vás umění unaví, můžete se vydat na historickou procházku centrem, kterému vévodí katedrála svatého Štěpána. V Rakousku toho ale za vidění stojí daleko více. Například rodiště W. A. Mozarta, malebný Salzburg, nebo zámeček Schönbrunn, kde se pravidelně konají koncerty pod širým nebem.

rakousko

· Německo
Němci, národ technologů a inženýrů, neprosluli zrovna jako milovníci umění. I tak zde ale najdete místa, která vaším uměníchtivým buňkám zalahodí. Hned za českými hranicemi leží Drážďany. Město, které bylo před sedmdesáti lety téměř srovnáno se zemí, povstalo z popela. Největším lákadlem je zdejší galerie, nabízející úctyhodnou sbírku včetně Rubensových andělů. Atmosféru ale nasajete i při pouhé procházce městem. Milovníky moderního umění a techno hudební scény zase jistě nezklame nezapomenutelný duch Berlína.

socha

· Španělsko
Ideální na prodloužený víkend v teple. Stálicemi mezi milovníky krásných věcí jsou Barcelona a její katedrála Sagrada Familia od Gaudího. Minout byste neměli ani čtvrť jeho domů tamtéž. A nezapomínejme na královské město Madrid. Minout zdejší paláce a zahrady by byl dozajista hřích. Pokud máte více času a je vám opravdu zima, můžete zamířit ještě více na jih, do Sevilly a Jerezu. Jerezská pevnost je monumentální, a Sevillský palác, inspirovaný Marokem, je nádherné bludiště zahrad a komnat. Při svých toulkách touto jižanskou zemí nesmíte samozřejmě opomenout ani zdejší tanec a hudbu. Naučte se ohnivé flamenco nebo se jen tak zaposlouchejte do zvuků kytary, a relaxujte.