Měření mužnosti

0 Comments

Muž roku je prestižní soutěž, která otevírá mnohým dveře do světa showbusinessu, modelingu a buduje osobnost daného muže. Výherci této soutěže se pak účastní na mezinárodních soutěžích Mister International, Mister Global a Men of the World neboli muž světa, kde statečně reprezentují náš národ a bojují o titul nejkrásnějšího muže na planetě Zemi. Podstatou této soutěže je klání o to, kdo je nejkrásnějším, ale co vlastně rozhoduje o tom, kdo jím opravdu je?
muž se žlutými brýlemi
V soutěži se neposuzuje kombinace síly a vytrvalosti, ani se nejedná o poměřování sportovních dovedností, či jiných pohybových aktivit. V soutěži Muž roku, se posuzuje zevnějšek a vnější krása, ale také i vnitřní charakter všech zúčastněných. To, co rozhoduje o finalistech tedy není pěstní souboj, nýbrž jejich povaha, schopnost zapůsobit, vnitřní zář, jazykové znalosti, inteligence a všeobecný vzhled během vystupování. Mužem roku se může stát prakticky kdokoli, kdo má všechny potřebné vlastnosti, je nezadaný a je mu více jak dvacet let a méně než třicet.
páka, měření sil
Do soutěže se účastnící dostávají pomocí castingu, ve kterém rozhoduje nezávislá porota. Do finálního kola postupuje 12 soutěžících. Samotné finále poté probíhá formou galavečera, kde dostane každý z finalistů své bodové ohodnocení za každou z disciplín. Boduje se od 1-10, čím vyšší ohodnocení, tím lepší umístění. V soutěži je možné vyhrát nejrůznější ceny v podobě peněžního daru nebo zájezdů do exotických zemí.
Soutěž Muž roku byla mnoho let podceňována, především s porovnáním populárnější soutěží Česká Miss, jejíž vítězkou se tento rok stala Barbora Hodačová. V poslední době popularita mužské soutěže stále jen roste a je jen otázkou času kdy bude mít stejnou pozornost jako Česká Miss. Vždyť v dnešní době rovnosti, se není čemu divit. Krása už zkrátka není atributem pouze pro ženy.