Milovat sebe – láska, která je neméně důležitá

0 Comments

Většina lidí si přeje to, aby v jejich životě figurovala láska ze všech stran. Ať už se jedná o hezký vztah a cit s jejich protějškem nebo k něčemu, co pro nich má citovou hodnotu, bez lásky se jednoduše neobejdou a dobře vědí, že pokud ji chtějí najít, musí jí jít naproti.
Nestačí však lásku pouze rozdávat a přijímat, podstatné v životě je i to, abyste si ji dopřáli – a to zejména tu, kterou budete mít vůči sobě.
prsatá bruneta

Je opravdu tak těžké milovat sebe?

Zpravidla jsme vůči své osobnosti nesmírně kritičtí. Vidíme pouze nedostatky, obzvláště ty fyzické a ne příliš upřímně si přiznáme to, že máme i vlastnosti, na které bychom neměli být pyšní. Kouzlo kladných vlastností, schopností nebo našich dovedností ovšem přehlížíme a i když se to zdá jako pokorný přístup vůči naší osobnosti, opak je pravdou.
Naučit se milovat sebe je něco, k čemu se můžete dopracovat za poměrně krátkou dobu. Není na tom nic narcistického, ale naopak, tento projev lásky vám pomůže ke zvýšení vašeho sebevědomí, skromnosti a lepším vztahům, které budete mít s ostatními.
Mějte se rádi za to, jak vypadáte a za všechno, co děláte pro sebe, pro váš pocit štěstí a pochopitelně i pro ostatní, protože je nesmírně potřebné vyjádřit úctu a lásku i tímto způsobem.
Pokud tak učiníte, buďte si jistí, že se stanete lepším člověkem, který bude vnímat krásu ze širšího úhlu a získá v životě nadhled.
ruka s deníčkem

Uznání sebe, sebepoznání a sebeláska

Všechno, co ve vašem životě prožijete a bude vám tvořit jeden celek je to, co by vás mělo v životě učinit šťastnými. Není vůbec špatné, ale naopak prospěšné, dospět k „sebeuznání“ díky všemu, co jste v životě dokázali a jste na to patřičně hrdí. Je to fantastický pocit, mít radost především ze sebe a dopřát si zaslouženou pochvalu i ze své strany.
Věřte tomu, že v případě, že se naučíte mít se rádi, dospějete i do stádia sebepoznání, které mnoho lidí pouze hledá a neví, jestli ho vůbec najde. Vnímat všechno, co se kolem vás děje a vážit si toho, co v životě máte můžete jedině tak, že poznáte sebe jako člověka, který není dokonalý, ale i přesto dělá maximum proto, aby byl přínosem pro společnost.
A až tehdy, kdy si to uvědomíte, zjistíte, že sebeláska je stejně důležitá jako ta, kterou dostáváte od druhých.