Základní pravidla

0 Comments

Pod pojmem kryptoměna si často představíme pouze bitcoin. Jenomže existují i další kryptoměny, takže co kryptoměna, to jiný způsob jejího získávání. V některých případech je to těžší a náročnější, jiné jsou jednodušší a nejsou zas tak složité. Získávání kryptoměn je proměnlivá činnost. Kryptoměn existuje již celá řada, takže je potřeba si uvědomit, že se nejedná pouze o bitcoin, který je sice nejznámější, ale na dnešním trhu se jeho těžba skoro ani nevyplatí. Proto získávají ostatní alternativní virtuální měny šanci, aby se ukázaly, a stávají se daleko atraktivnějšími než je bitcoin.

těžba

Na těžbu bitcoinů potřebujete speciální zařízení podobné počítači. Jedná se o takzvané bitecoin minery. Toto speciální zařízení má název asic miner nebo btc miner. Například těžba litecoinů je podobná. Potřebujete k tomu také speciální zařízení. Kdežto na těžbu monera například potřebujete jen základní vybavení čili RIG s výkonnými grafickými kartami.

Mining, miner

Zařízení, které těží virtuální měnu, se nazývá miner. V minulosti se používaly k těžbě výkonné PC. Dneska výkon běžných počítačů však nestačí a proto se často používají speciální zařízení. Pomocí tohoto mineru těžíte virtuální měnu. Zajímá vás, jak tento přístroj vypadá? Miner vypadá jako sněď různých drátků a komponentů do jednoho celku nebo jakéhosi „počítače“. Vypadat však mohou různě podle toho, jaké zařízení a jakou těžbu preferujete. Celé zařízení má odlišné komponenty, které jsou naladěny pouze za jedním účelem, a to je těžba virtuální měny. K ničemu jinému vám tato zařízení sloužit nebudou, to je jistě každému hned zřejmé .

Mining je proces těžby. Mining se neobejde bez kvalitního softwaru a hardwaru a to podle toho, jakou virtuální měnu chcete těžit.

virtualita

Těžba

Těžba znamená vlastně jakési potvrzování transakcí. Proto se nedá tato virtuální měna zneužít, napodobit, zkopírovat nebo jiným způsobem znehodnotit. Nepodléhá bankám ani úřadům.
Pomocí asic minerů se těží především Bitecoin, Litecoin a Dash.