Kolik párů bot vlastně potřebujeme?

0 Comments

Potřeba nosit boty je samozřejmě bezesporu nutnost, ale kupovat si boty je už chtíč a někdy i záliba nebo koníček. Kolik takových bot jeden člověk pro dvě nohy vlastně potřebuje? Všemu předchází několik faktorů, které o tom rozhodují:
–       pohlaví člověka, které je často rozhodující
–       finanční situace, díky které můžete za boty utrácet
–       formální a neformální druhy bot, které využijete při různých akcích
–     roční období
hnědé kožené boty

Muži jsou praktičtí a hledají jednoduchost

Nákupy jsou pro muže ne příliš vyhledávaná aktivita. Často si koupí pár bot jen z toho důvodu, aby nějaké měli a nechodili bos. To se odvíjí i od jejich botníku, který je jednoduchý, účelový a málokdy zaplněný. Jaké druhy bot, by však každý muž ve svém botníku měl mít?
1.     Pohodlné tenisky
2.     Formální boty(do divadla, na svatbu)
3.     Boty na sport
4.     Pracovníobuv
5.     Zimníobuv
Mužům to skutečně stačí a věřte tomu, že se najdou i muži, kteří používají jeden druh bot na všechny příležitosti, bez rozdílu na počasí.

Neovladatelná touha žen po botách

Ženy jsou v tomto případě daleko delší kapitolou. Z nějakého důvodu (někdy i pro ně samotné neznámého) mají potřebu kupovat boty všeho druhu, barev, stylu, na každou příležitost a často jen dle pohledu, bez toho aby si byli jisté, že je skutečně budou i nosit. Hádanku, proč mají ženy touhu po čím dál větším botníku a párech bot, ještě nikdo nevypověděl. Ani ženy samotné. Bezpochyby se chtějí líbit a boty je fascinují, ale proč mít v botníku boty několik let a vědět, že je vůbec nevyužijete? I při představě, že jste jich měly jen jednou na sobě, to je poněkud nesmyslný druh záliby.
dámská obuv
Které druhy bot ženy do své „sbírky“ za každou cenu potřebují?
1.     Vedou lodičky – několik druhů, barev, stylové a klidně i na oko stejný, i když ve skutečnosti prý nejsou… hlavně aby byli – není to tak milé dámy?
2.     Tenisky– u sportovních a pohodlných bot je to prakticky stejné, ke každému vašemu outfitu se přece hodí jiné boty, však?
3.     Zimníobuv – v zimě má být obuv hřejivá, stylová, ale i pohodlná (obzvláště při náledí a sněhu), proto je dobré mít více kozaček a pevných bot, než hledat jedny dokonalé.
V porovnání s muži lze s přesností říct, že si ženy v botách libují. Často jejich číslo, které se jim schovávají v botníku sahá do výšek, které by vám protočilo vaše oči. Ve skutečnosti potřebujete hlavně obuv, kterou vynosíte a když už si chcete pořizovat další, tak jedině z toho důvodu, že se vám ta stará už opotřebovala.