Výhonky může úspěšně pěstovat úplně každý

0 Comments

Rádi byste se pustili do zahradničení, ale nemáte k tomu žádné vhodné místo? Možná nevlastníte ani kousek půdy, a dokonce ani balkón, kam byste mohli umístit osázené truhlíky, takže si říkáte, že vaše situace nemá rozumné východisko. Anebo se bojíte toho, že máte málo znalostí a zkušeností?
Ať už je to jakkoli, pak vězte, že se do zahradničení můžete pustit bez obav i vy. Když se dáte na klíčení semínek, tak si bohatou úrodu vypěstujete raz dva. Žádný jiný způsob pěstování zeleniny vám neumožní tak rychlou sklizeň jako je tomu u pěstování mladých výhonků rostlin – v takovém případě můžete sklízet již několik málo dní potom, co zasejete.

květy brokolce

A vaše úroda nebude jen tak ledajaká. Bude nabita vitamíny, minerály a jinými výživově hodnotnými látkami, které každému z nás přijdou vhod, tím spíše ve zdravotně rizikovém chladném období v roce. Takže pokud například hledáte nějakou zajímavou kratochvíli na zimu a chcete si doplnit zásobu vitamínů, tak už pro ně nemusíte chodit do lékárny ani nemusíte nakupovat zeleninu z dovozu. Pěstování klíčků je způsob, jak si zajistit vlastní bohatou produkci křupavých a zdravých výhonků den, co den.

A pokud náhodou nevíte, co byste s nimi měli podniknout, stačí se mrknout na internet. Naleznete tam mnoho chutných receptů, nicméně brzy jistě přijdete i vy sami na to, jak klíčky zužitkovat ve vaší kuchyni. Můžete je zařadit do salátů, pomazánek anebo do polévek, můžete z nich udělat zajímavou přílohu anebo součást zeleninových jídel. A samozřejmě je můžete konzumovat i jen tak, v syrovém stavu, abyste zachovali co nejvíce obsažených vitamínů.

brokolice

Brzy jistě najdete taková semínka, jejichž klíčky si oblíbíte, ať už to budou drobné výhonky brokolice https://www.nakliceno.cz/brokolice/, velké křupavé fazolové klíčky anebo pikantní řeřicha. Jistě máte z čeho vybírat, neboť ke klíčení výhonků je na trhu běžně k dispozici několik desítek druhů semen.