I skákáním je možné ubrat na váze

0 Comments

V dnešní době valná část nejen českého obyvatelstva vyloženě trpí vinou sedavého způsobu života. Nejenže kvůli tomu má mnoho lidí potíže s bolestmi zad a dalších částí těla, ale také se tak efektivně přibírá na váze, a to i když jinak člověk žije poměrně zdravě, tedy hlavně správně jí. Pár kilogramů navíc ještě neznamená žádnou katastrofu, ale časem se z těch několika kil může vyvrbit několik desítek kilogramů, a to už je velký problém, doslova. Takovýto stav se nazývá obezita a je potřeba se s ním nějak relevantně vypořádat. To hlavně znamená častěji a správně se hýbat.

Pružiny trampolíny

Pro dobrou kondici není vyloženě nezbytné začít sportovat. Ono kolikrát stačí i maličkosti jako je třeba nepoužívání výtahu, nakupování bez auto, jezdění do práce na kole. Takto lze ubrat opravdu hodně. Lidé s obezitou však potřebují přeci je více pohybu, a proto by si měli najít alespoň nějaký druh sportu, který budou pravidelně vykonávat. Může to být výše zmíněná cyklistika, volnočasová turistika, případně je možné zvážit používání moderních trampolín.

Nejedná se o typický cvičební nástroj pro domácnost, nicméně trampolíny dnes můžeme běžně vidět třeba i na dětských hřištích, nejen v tělocvičnách. Možná proto si hodně laiků myslí, že jde spíše o hračku, než nástroj vhodný k hubnutí a zlepšení kondice. A to je samozřejmě chyba, jelikož skákání je nejen velmi zábavné, ale je možné si s ním vytvarovat postavu a zhubnout na váze. Pochopitelně je však nezbytné používat trampolínu pravidelně. Ideální intervaly mezi jednotlivými cvičeními jsou dva dny.

Síť od trampolíny

Vybrat si vhodný model není vůbec složité. Existují v podstatě jen dva základní, a sice verze vhodné pro zahradu nebo dvorek a interiérové typy. Venkovní trampolíny, alespoň ty lepší, jsou většinou vybaveny sítí a pružinami na trampolínu, interiérové na druhou stranu mají výhodu v malé velikosti. Díky tomu je možné je snadné schovat takřka kamkoliv.