Zatočte s poruchami spánku

0 Comments


Dostatečně dlouhý spánek je mimořádně důležitý pro naše celkové zdraví a pohodu. Jeho nedostatek může mít za následek to, že máme často špatnou náladu, jsme ve stresu či nadváhu. Dnešní doba je velmi rychlá a uspěchaná. Mnoho lidí je až příliš zaměřeno na výkon, to znamená, že toho ve svém dni chtějí stihnout co možná nejvíce. To velmi často vede k tomu, že tito lidé pracují do pozdních večerních hodin nebo se večer jednoduše snaží dohnat, to co přes den nestihli. Tento životní styl však může velmi často vést k poruchám spánku. Jaké jsou jsou další příčiny a jak je účinně řešit?

unavený člověk

Přílišný stres

Velká hladina stresu je pro náš organismus škodlivá hned z několika důvodů. Pokud jsme ve stresu, naše tělo na to “odpovídá” příslušnými hormony, která nám velmi často mohou zabraňovat v usnutí. Pokud se tento problém týká i vás, vyzkoušejte do svého dne zařadit meditaci. Nemusí se jednat o hodinové lekce, pro začátek postačí pouze pár minut, kdy se uklidníte a vyčistíte si hlavu.

Se stresem také velmi dobře pomáhá jóga, díky které si navíc krásně protáhnete tělo. Pokud máte rádi dynamičtější sporty, zařaďte do svého týdne běh či HIT trénink. Během sportovní aktivity se vyplavují endorfiny, což jsou takzvané hormony štěstí, takže se po fyzické aktivitě budete určitě cítit mnohem lépe. Dejte si však pozor na náročné tréninky ve večerních hodinách, kdy se můžete cítit příliš “nabuzení”.

spánková porucha

Co vás v životě trápí?

Příčinou nespavosti u některých lidí může být i to, že je zkrátka v životě něco trápí. V noci máme konečně čas přemýšlet a to nám mnohdy může znemožňovat usnout. V těchto případech je nejlepší začít problém řešit. Pro někoho může být dostačují promluvit si s osobou blízkou, lepší je však obrátit se na specialistu, se kterým můžete problém vyřešit jednou pro vždy. V tomto směru lze doporučit například regresní terapie Hlubinna-regresni-terapie.cz, které mají skvělé výsledky.