Vyberte správné firemní auto

0 Comments


Zakládáte firmu, nebo jen už opravdu potřebujete vyměnit stávající firemní automobily pro zaměstnance za nové? Pro vaše zaměstnance se jistě jedná o zcela úžasnou zprávu, pro vás tento krok znamená ale nejen vysoké pořizovací náklady, ale také starosti, které obnáší samotný výběr vhodného vozidla a papírování. Na co se tedy hlavně zaměřit, a v čem se naopak velice často chybuje?

Auto v prodejně

Jako první krok by pro vás mělo být zamyšlení se nad tím, zda skutečně automobil potřebujete anebo kolik vozů to má celkem být. Pokud dojdete ke stejnému závěru, ke kterému došly nedávné průzkumy, tedy že jsou vaše firemní automobily po většinu času nevyužity a jen zabírají místo, zkuste zvážit i jiné možnosti, jež se na trhu nabízí. Patří mezi ně například dlouhodobý pronájem auta, nebo v případě, že chcete své vlastní vozidlo, můžete je v nevyužitých chvílích pronajímat. Na této možnosti tak nebudete ztratní. Nezapomeňte mít ale zřízené dobré pojištění a smlouvy.

Další největší chybou, které se můžete dopustit, je zaměřován í se pouze na výšku pořizovací ceny. Nezapomínejte si ujasnit, že se k vozidlu pojí ještě celá spousta dalších nákladů, jako jsou samozřejmě pohonné hmoty, ke kterým se ještě za chvíli dostaneme, pojištění, jež tvoří také pěknou sumičku a třeba i opravy. Nezapomínejte na velice známé ale také pravdivé pořekadlo, že nejlevnější vozy mají ten nejdražší servis. Velkovýrobci si rozhodně na kvalitu nehrají. Důležitá je kvantita. V servisu tak budete, jak se říká, pečení vaření.

Automechanik

Výběr správných pohonných hmot, značky ale i typu vozu, záleží na účelu, ke kterému má být auto používáno. Máte v plánu jízdu jen po krátkých trasách? Tak to bude nejvhodnější volbou nejspíše benzín. S výběrem rozhodně nespěchejte. Dejte si načas a ohlížejte se do všech možných sortimentů. Je rozhodně z čeho vybírat. Porovnávejte kvalitu ceny ale i vybavení a velikosti. Mezi nejčastěji volené značky v České republice patří Škoda, Opel, Audi nebo třeba BMW.

Nedůvěřujete-li svým zaměstnancům na 100 %, zkuste zvážit i možnost sledování vozidel, která vám může ušetřit nemalé finance za soukromí cesty zaměstnanců. Na konce vám přeji šťastný a dobrý výběr!