Moderní kaligrafie jako zábavný koníček

0 Comments

Kaligrafii lze jednoduše popsat jako krasopisné psaní. Jedná se o psaní výtvarným médiem, spíše se jedná o malování písmen. Kaligrafie má dlouhou tradici, ať již v arabských či asijských zemích. Kaligrafie z těchto oblastí je spíše uměním, jejichž výuka je dlouholetá a náročná cesta. V dnešní době se objevují však styly, které jsou daleko jednodušší, a jejich učení zvládnete s učebnicí nebo podle videí z internetu, kde vám umělci ukážou velmi jednoduché postupy, jak začít.

Výhodou u moderní kaligrafie je, že si můžete vytvořit vlastní styl, tedy nemusíte se řídit pravidly, které u klasické kaligrafie mohou být někdy omezující, ale můžete nechat volně pracovat svoji fantazii.

rukopis v knizeMalovat můžete různými médii, pro začátečníky jsou vhodné fixy, prodávají se také fixy s efektem štětce, tedy podle vyvinutého tlaku se vytváří různá tloušťka stopy. Dále je oblíbená tuš, na kterou můžete použít štětec, redispero nebo i jen obyčejná seříznutá špejle.Také je možné použít i vodou ředitelné barvy u nich se nevytvoří taková výraznost písma, ale na nadpisy se velice hodí. Každý si oblíbí své vlastní médium, neboť záleží, co konkrétně chcete vytvořit. Můžete si zakoupit i speciální kaligrafická pera, záleží, jak chcete do záliby investovat.

psací pero

Co s nabitým uměním dělat? Možností je neomezeně. Můžete krasopisně popsat přání k Vánocům nebo narozeninám, zároveň můžete začít psát dopisy, ale to by bylo asi poměrně náročné při delším textu a je otázkou zda najdete druhého pisatele, který by měl stejnou zálibu. Ale můžete si krásně nadepsat dózy na potraviny nebo jmenovky na učebnice. Velice oblíbeným použitím je u scrapbooku, kdy je asi nejhojněji využíváno.

Krasopis je krásné umění, bylo by škoda, kdyby se nerozvíjelo. V době informačních technologií psaní jako takové trochu upadá. Mimo jiné pomáhá cvičit trpělivost, zručnost, kreativitu a dokáže nás zpomalit v každodenním shonu.