Hra se světlem

0 Comments


Světlo je velmi důležitou součástí našich domovů. Doby, kdy se svítilo pouze jedním stropním a vůbec ne ekonomickým svítidlem jsou již dávno pryč. Je pravdou, že do vývoje těchto událostí zasáhla Evropská Unie a mnozí jí to měli dokonce za zlé, že zrušila a přímo zakázala žárovky, které sloužily tolik let. Bohužel nejsme všichni stejní a tak jeden se s rozhodnutím nemůže smířit a druhým to dává možnost volby. Změny nejsou mnohdy příjemné, ovšem v tomto případě jsou i vítané. Ale abychom to neměli zase až tak jednoduché, tak trh nabízí mnohem více, než si jen obyčejný smrtelník dokáže představit.
koupelna a nad vanou jsou zabudovaná bodová světla

Bodová světla mají svoje přednosti

Je pravdou, že v místnosti by měl být zachovaný standard a to rozhodně dělá jedno centrální svítidlo. Poté se různě doplňuje a k tomu mohou světle posloužit bodová svítidla. Ačkoliv, když se dobře nainstalují, tak skvěle zastanou funkci i centrálního světla. Jen je to náročnější na instalaci a správné proměření vzdálenosti svítidel a zachování určitých parametrů. Nicméně LED žárovka GU10 dokáže dělat hotové zázraky.
obývací pokoj je má zabudované podél stropu
Zapustit se dá snad do veškerého materiálu a nemusí to být pouze sádrokarton. Budou si rozumět i se dřevem, kamenem, tvrdým a rovným povrchem. Jen například do dřeva se musí vybírat takzvané chladné neboli studené LED světlo. Některé produkty jsou dokonce se zárukou, kterou vydal sám výrobce, a garantují možnost montáže do hořlavých materiálů. Potom se dají snadno připevnit do skříněk nebo pod kuchyňskou linku.
bodová světla zabudovaná pod kuchyňskými dvířky a osvěcují pracovní plochu

Barvy svítidel jsou rovněž důležité

V podstatě se dnes vše vyrábí s možností výběru barevného materiálu, tak proč bychom si nemohli vybrat i bodová světla s vhodnou barvou, která nám bude ladit k designu místnosti. Viditelné prstence okolo bodových světel se dají zakoupit v různém barevném provedení. Klidně mohou být zlaté, stříbrné, bílé nebo mít přírodní vizáž různého dřeva. Možností je skutečně velké množství a vše bude jen záležet na samotném uživateli, kam bude chtít svítidla umístit.