Cesta za vysněnou postavou je připravena

0 Comments

stupniceJestliže se rozhodnete konečně zhubnout, a nejen neustále znovu hubnout, pak je tu právě pro vás jedna naprosto úžasná zpráva. Díky novému a dalo by se říci přímo revolučnímu nápadu se dá tento problém zvládnout během krátké doby a bez zbytečného strádání anebo mučení svého těla v posilovně. Moderní způsob redukce váhy je založen na stavu, který je lidskému organismu naprosto přirozený. Nazývá se ketóza. Podle tohoto termínu je také odvozen název diety – keto dieta.

  • Můžete ji ovšem znát i pod označení bílkovinová nebo proteinová.

Tím, že se tělu naordinuje dostatečný příjem bílkovin a zároveň se sníží příjem tuků a cukrů, dostane se tělo do situace, kdy se začne samo zbavovat všeho nadbytečného a pro něho škodlivého. Tím jsou toxické látky a pochopitelně i podkožní a útrobní tuk.

Stanovte si cíl a pusťte se do toho

V žádném případě se nedoporučuje zkoušet tuto redukční dietu v domácích podmínkách. Není možné odhadnout přesné nastavení jídelníčku.

  • Každý dietní program má totiž tři fáze, které se odlišují právě v počtu proteinových jídel, které zkonzumujete.

V první fázi se zcela nahradí běžný jídelníček. Bude obsahovat proteinové potraviny a povolenou zeleninu. Tato fáze je také nazývána váhovou redukcí. Úbytek kilogramů je nejvíce znatelný. Bude se jednat o dva až tři kilogramy týdně.

  • Na konci této fáze je hmotnost snížena o padesát až sedmdesát procent z celkového cíle.

tučnost

Žádný jo-jo efekt nehrozí

Ve druhé a třetí fázi dojde se stabilizaci a fixaci. Jak je z označení patrné, výsledek bude dlouhodobý.

  • Je tedy jasné, že pokud by se celý proces zastavil po první fázi, mohlo by dojít k jednomu nežádoucímu jevu, která doprovází většinu redukčních diet.
  • Tím je nechvalně známý jo-jo efekt.

Ve druhé a třetí fázi také dochází k pozvolnému návratu k běžnému jídelníčku, a tudíž i zahrnování sacharidů a tuků do stravy.