Zařizujeme postýlku pro miminko

0 Comments

Výběr postýlky pro miminko je velice důležitou záležitostí, kterou byste rozhodně neměli odbýt a uspěchat. Uvědomte si, že jelikož se jedná o malého človíčka, který se teprve začne vyvíjet, a navíc tráví v postýlce většinu svého času, nemůžete vybírat jen podle toho, co se vám jednoduše líbí, je zrovna v akci, v módě nebo patří k nejlevnějším.Hračky nad postýlku.jpg
První věcí, na kterou se podíváme je materiál. Vůbec nejlepším je rozhodně dřevo, a to hned z několika důvodu. Tím prvním je, že se jedná o přírodní materiál, který je nezávadný. Před koupí si tak zjistěte, zda nebylo dřevo něčím napuštěno nebo natřeno nějakým závadným nátěrem, který by v budoucnu mohl znamenat problém. Většina postýlek je ale označena certifikátem o nezávadnosti. Druhým důvodem je bezpečnost. Investujete-li do opravdu kvalitního dřeva, a ne do levné dřevotřísky, můžete si být jistí tím, že se nezačne odlamovat a dítě se o tyto ostré úlomky nijak neporadí.
Další, co si budete muset rozmyslet je, zda budete mít postýlku s odnímatelnými příčkami, stahovacím bokem nebo úplně odnímatelným bokem. Příčky by měly být také velice kvalitní, aby je miminko nebylo schopné vylomit. Mezi doporučovaný rozměr rozestupu patří 4,5 až 6,5 centimetrů. Tato vzdálenost tak zaručí, že vám zde dítě neuvízne. Vyberete-li si postýlku s odnímatelnými příčkami můžete je v průběhu růstu libovolně vyndávat, vytvářet průlezy a popřípadě měnit rozměr postýlky dle potřeby.Dítě v postýlce.jpg
Poslední, ale nejdůležitější záležitostí je výběr správné matrace, která by měla velikostí odpovídat rozměrům postýlky a zároveň by měla být vyrobena z kvalitního materiálu, jež zaručí, že se bude páteř vyvíjet tak, jak má. Za nejvhodnější se považují polotvrdé matrace. Nic nezkazíte ale ani matrací z kokosového vlákna.
Aby se vaše dítě cítilo v postýlce pohodlně a bezpečně, pořiďte mu plyšové kamarády nebo spirálu na postýlku od Chytrá liška, díky které se mu bude mnohem lépe usínat a zároveň se zabaví. Vybírat můžete ze spousty variant, barev a doplňků.