Zlaté spoření

0 Comments

Díky tomuto druhu spoření se můžete majitelem zlata stát i vy.
Jak spoření funguje?
Stejně jako u ostatních druhů spoření, tak i tady zasíláte pravidelné platby na tzv. zlaté konto. Tam však nezůstávají ve své podobě, ale mění se právě na zlaté produkty, jejichž majiteli se tím stáváte vy.
 přírodní zlato
Kde je zlato uschováno?
Jelikož se zlaté slitky, mince či cihličky staly vaším majetkem, mohou vám být doručeny domů. Stejně tak se ale můžete rozhodnout, že zlato necháte uschováno v bezpečném sejfu. Ten je majitelům zlatých produktů, byly pořízeny prostřednictvím spoření poskytován ZDARMA.
 
Kde je možno spoření sjednat?
Společností, které se zabývají zlatým spořením je v současné době hned několik. Stačí zadat požadavek do internetového vyhledávače.
 
Kolik vás bude spoření stát?
Pokud se stále obáváte, že investice bude příliš vysoká, nemusíte. Zlaté spoření můžete uzavřít již od částky 500 Kč a jeho vedení bývá zdarma. S poplatky se můžete setkat až v případě, kdy byste měli své zlato uskladněno v sejfu společnosti, ale chtěli jej ,,navštívit“.
 
Rozhodli jste se tedy spořit. A co dál?
Spoření je možno uzavřít na internetu, jako dnes již skoro vše. Nejprve si zvolíte, jakým způsobem budete vlastně spořit. Zda budete spořit přímo na určitý produkt (mince, cihla) nebo budete ukládat pouze finanční částku. Následně si částku, kterou budete na spoření zasílat zvolíte z nabídky, zadáte další informace, smlouvu potvrdíte a je hotovo.
 gold bar shop
A nakonec trocha teorie
 
Zlato

Chemická značka: Au (Aurum)
Země s největší produkcí: Kanada, Rusko, Čína, Peru, Jihoafrická Republika, USA, Austrálie, Čína
Způsob získávání: rýžování
Již v roce 1091 se zlato stalo oficiálním platidlem v Číně.
 
I v České republice můžete narazit na zlatou žílu. Ty se nacházejí například v Jeseníkách, Kašperských horách či v Jílovém u Prahy.