Šedé rolety den a noc promění váš byt v útulné prostředí

0 Comments


Vynález klasických plechových žaluzií přinesl lidstvu ohromné možnosti stínění a ochrany interiéru před průnikem slunečního světla, to je nesporné. Šlo o jednoduchý a velmi praktický systém, který zvládl namontovat i zdatný kutil, ovšem z hlediska estetického žádná sláva. Přiznejme si, že kromě žaluzií dřevěných nešlo o nic extra, a že se pak okna či balkonové dveře stejně musely něčím zakrýt, aby byl prostor zároveň útulný. Kov žaluzií, ať už je jakkoli barevný, je totiž studený, vnímáme to jako podvědomý signál a takové řešení patří spíše do dílny, kanceláře nebo výrobního provozu.

okno s roletami

Vývojáři stínící techniky se však nezastavili na vlastnostech plechových lamel, ale šli dál. Vytvořili první prototyp rolet den a noc, jejichž vlastnosti žaluzie nejen nahradí, ale i předčí.

Trik úspěchu spočívá v tom, že se střídají jednotlivé pruhy látky tak, že jedna vrstva nepropouští světlo a druhá skrze perforovanou tkaninu ano. Nastavením pruhů v různých odstupech se pak docílí stejného efektu, jaký umožňují hliníkové lamely, ale je tu i ještě něco navíc – estetický dojem.

žaluzie v okně

Estetický dojem – ať už zvolíte rolety den a noc šedé MK rolety, nebo v některém z mnoha jiných barevných odstínů, půjde o bytový doplněk, nahrazující látkové nebo dřevěné rolety i závěsy. Výhodou je, že lze takto koncipovat řešení i ve větším rozměrovém rozpětí, než je samotná šíře okenních tabulí, mohou se uplatnit u dveří v předsíni, u balkonových dveří, v arkýřích a výklencích, dokonce i v pergolách a altánech. Nevadí jim vlhkost, takže je můžete umístit do koupelny i do kuchyně, je to zkrátka výrobek nadčasový s velmi širokým uplatněním.

Jednoduchá montáž a údržba – u rolet den a noc se uplatní pravidlo „jednoduchosti, v němž spočívá krása“ – snadno se instalují a udržují v čistotě, nevyžadují žádné zvláštní postupy a speciální nástroje na čištění, látka je odolná vůči UV záření a zdravotně nezávadná.