Máte potíže s rozmontováním nábytku – svěřte jej do péče stěhovákům

0 Comments


Stěhovací firmy provádí poměrně běžně demontáž nábytku. Nejste-li zrovna technické typy, můžete tuto práci stěhovací firmě při stěhování v Praze 13 svěřit, zvláště pak u některých typů vybavení domácnosti:

Postele – u postelí se vám při demontáži a zpětné montáži může přihodit celá řada nemilých událostí. U dřevotřískových desek se vám mohou začít protáčet vruty při dotahování, což je zvláště u postele nepříjemné, protože spoj nemá patřičnou pevnost. Při rozmontování bočnic vám mohou přepadnout na zem, takže je vhodné provádět tuto činnost alespoň ve dvou lidech. Náročné je i sestavování, hlavně u dřevěného masivu, kdy jsou některé díly velmi těžké a vyžadují podpěru. Problematické mohou být i kovové rámy, kde může dojít ke korozi šroubů, a tím pádem k obtížnému povolování spojů.

vestavěné skříně

Šatní skříně s křídlovými dveřmi – zde je velkým nebezpečím zejména povolování šroubů v pantech u dveří, které mohou být docela těžké, a spadnout vám na nohu, nebo se vyvrátit z posledního pantu, pokud je pevně nedržíte. Problematické je to i po odebrání zadní stěny z tenkého sololitu nebo překližky, čímž se celý skelet skříně stane chatrným a musíte jej opatrně položit na zem a teprve tam rozebrat. Stačí však jen trocha neopatrnosti a při pádu na zem se vylámou spoje v rozích.

moderní kuchyně

Vestavěné skříně – zde už je spíše nutností povolat odborníky, kteří nejen nábytek rozeberou, ale zároveň jej přizpůsobí novému místu. Jsou to velké a těžké díly, které vyžadují při montáži zručnost, sílu a obratnost, ale hlavně zkušenosti a potřebné technické vybavení.

Kuchyně – ještě obtížnější to bývá s kuchyněmi. Zde se totiž musí opatrně sejmout řada horních skříněk, odmontovat dřez a pracovní desku, odebrat vodovodní baterii, vestavěné spotřebiče, a to vše pak napasovat do nové kuchyně. Velmi náročný proces demontáže se týká kuchyní rohových, https://www.schell.eu/cesko-cz/produkty/rohove-regulacni-ventily/rohove-ventily-specialni-rohove-ventily/details/artikel/050200699.html či ve tvaru písmene U.