Jaký si koupit plot?

0 Comments

Plot kolem vlastního pozemku je téměř nutností. Všude kolem nás se potuluje spousta lidí, kteří by rádi někomu jinému něco odcizili. Není tak mimo si na své věci dávat pozor a hlídat si je. Prostě plot kolem pozemku je výbornou variantou.

Otázkou však zůstává, jakou jaký typ oplocení zvolit? Který je přímo pro vás ten nejvhodnější? Pokud si na tyto základní otázky neumíte sami odpovědět, poradíme vám!

železný plot

První možností, je nechat si postavit betonový plot. Betonové ploty Brno nabízejí celou řadu realizací. Na výběr máte nejen z různých materiálů, ale i vzorů. Nicméně vždy se jedná o betonové kvádry, které jsou na sebe postavené. Vrchní díl je pak zpravidla okrasný, díky čemuž celý plot vypadá podstatně lépe a elegantněji. Ze všech ostatních druhů je tento právě ten nejpevnější. Hodí se tak nejen k ohraničení rodinného domu, ale i nějakých firemních prostor. Nicméně za tuto kvalitu si připlatíte. Kromě své kvality vynikají taktéž i vyšší pořizovací cenou a dobou výstavby – ta zpravidla trvá i několik dnů až týdnů.

dřevěný plot

Dalším velmi oblíbeným typem plotů jsou ploty z kamene a ze dřeva. Kombinace těchto dvou matriálů je velmi hezká a kvalitní. V naprosté většině případů jsou z kamene vyrobeny sloupky a spodní základy. Následně jsou jednotlivé sloupky propojeny dřevěným latěmi. Stejně jako předešlý typ, je i tento kombinovaný velmi kvalitní a pevný. Nicméně pokud by vás opravdu někdo chtěl vykrást, dřevěné latě není problém pro zkušeného zloděje překonat.

Posledním typem, který se řadí mezi ty nejoblíbenější, je klasický drátěný plot s železnými oky. Plot je připevněn na sloupcích. Jedná se o nestárnoucí klasiku, pomocní níž jsou ohraničovány jak rodinné domy, zvířecí ohrady tak například i komerční prostory. Mezi jeho přední vlastnosti patří především nízká cena a poměrně rychlá výstavba.