I muži se bojí, ale víte čeho? Proč se jim někdy tolik nechce do vztahu?

0 Comments

Máte někdy pocit, že se muži bojí závazků? Ono to tak je, ale ne všichni muži to tak mají. Čeho se ale muži děsí úplně nejvíce? Co je může od vztahu odradit? 

I muži se bojí, ale víte čeho? Proč se jim někdy tolik nechce do vztahu? 

Někteří muži se dokážou poměrně rychle zamilovat, chtějí mít rodinu a té se drží. Jenže, nejsou takoví všichni a většinou muže známe jako ty, kteří se vztahů bojí. Tedy konkrétně se spíše bojí závazků a citů. Víte, ale proč? Proč se řada mužů bojí zakotvit u jedné ženy a žít rodinným životem? Je to tím, že si chtějí jen užívat a nevázat se nebo je zakopaný pes ještě někde jinde? Jak to vlastně je a můžeme se na muže kvůli tomu vlastně zlobit nebo ne? 

pár se drží za ruku

Není svoboda jako svoboda 

Ano, muži zcela jistě touží po svobodě více, než ženy, které jsou více rodinnými typy a raději si hýčkají teplo domova. To muži mají často své koníčky, práci, kamarády a pak se bojí, že by o to všechno mohli přijít. Mají pocit, že se nebudou moci už dále rozhodovat tak svobodně jako doposud, ženě budou muset říkat, kam jdou a s kým nebo kdy se vrátí domů. To všechno dokáže trošku vyděsit a ani se asi není čemu divit. Jsou ale i ženy tolerantní, jenže každou ženu vidina rodinného života asi trošku změní. Muži se ale dost často nechávají unést i předešlými zkušenostmi. Pokud mají špatné zkušenosti z minulého vztahu, mají zlomené srdce nebo podlomené ego, dost těžko začnou zase věřit v to, že jiná žena dokáže být opravdu jiná. 

pár a srdce z květin

Jen jedna a navždy 

Řadě mužů ale leží v žaludku ještě jedna věc. Být v trvalém vztahu, znamená mít jen jednu partnerku. Partnerku na všechno a tedy i na milostné hrátky. Muži ale rádi objevují, mají rádi změny a to zejména v sexuálním životě. Ne, že by ženy nedokázaly zahýbat, ale muži k tomu od přírody inklinují tak trošku více. Právě strach z toho, že v posteli už budou vídat jen jednu ženu, je může od vztahu odradit, zejména pokud se jedná o mladšího muže. To ale může dokazovat i to, že ještě není muž úplně připravený na vážnou známost, neumí si to představit a ještě chce dál něco objevovat. A je to zlé? Asi ani ne, každý je nějaký a v životě musíme každý dospět, obecně právě tohle dospívání trvá mužům prostě déle. 

Na muže se nikdy nesmí příliš tlačit, i tlaku se totiž bojí. Toho, že by měl někdo ovládat jejich život. Koneckonců to by asi vyděsilo každého.