Hyundai – asijská automobilka, která dobývá Česko

0 Comments

V roce 1947 zakládá jihokorejský strojník Čong Ču-jong (Chung Ju Yung) firmu Hyundai, která se zabývala pouze opravami osobních a nákladních vozů. Až později, konkrétně v roce 1967, se podnik mění na Hyunday Motor Company, který se zabývá výrobou automobilů. Později také vznikla divize této značky Hyunday Heavy Industries, která se záhy stala největším výrobcem lodí na světě. Kromě stavby lodí a automobilů se Hyundai zabývá také strojírenskou a chemickou výrobou a také výrobou domácí elektroniky. Firma byla natolik úspěšnou, že v roce 1999 zakoupila jiného jihokorejského výrobce automobilů – Kia Motors. A z Hyundai Motor Company se oficiálně stal Hyundai Kia Automotive Group.
Hyundai i30
Ovšem i nadále každá tato automobilka vyrábí automobily pod svou privátní značkou zvlášť. Kvalita těchto vozů se stále zvyšuje a během posledních deseti let zaznamenaly jak Hyundai, tak Kia obrovský pokrok jakého nedosáhla žádná jiná automobilka na světě. Například už v roce 2009 se stala automobilka Hyundai pátým největším automobilovým výrobcem na světě, neboť  se jí podařilo vyrobit 4 645 776 automobilů. Na podzim roku 2008 společnost Hyundai otevřela novou továrnu na výrobu některých svých modelů i u nás v České republice, konkrétně v Nošovicích. Továrna nese název Hyundai Motor Manufacturing Czech.  Nutno dodat, ž krok to byl opravdu promyšlený, neboť se značka Hyundai stává stále oblíbenější mezi českými zákazníky.
Hyundai logo
Důvodem je zřejmě to, že kvalita a design těchto vozů je stále lepší a propracovanější a hlavně ceny těchto vozů zůstávají stále poměrně příznivé oproti jiným automobilkám, které působí na českém trhu. Především cena je právě tím aspektem, na který český zákazník opravdu slyší, a proto je firma Hyundai tak úspěšná, protože je druhou nejlevnější značkou, hned za rumunskou značkou Dacia.