Hledíte šikovného řemeslníka? Není to hračka!

0 Comments

Sehnat v dnešní době skutečného odborníka není vůbec jednoduché. Zvláště v případě, kdy hledáme zkušeného elektrikáře, může být naše pátrání často zakončeno neúspěchem. Zkušených řemeslníků je jako šafránu, staří pomalu opouštějí svou profesi a mladých je nedostatek. Sehnat tak skutečného profesionála je leckdy nad naše síly i možnosti, a pokud už se nám náhodou něco podobného povede, většinou je čekací lhůta i několik týdnů a konečná cena za odvedenou práci přemrštěná. Jak tedy najít v dojezdové vzdálenosti skutečného profesionála se zlatýma ručičkama, který dělá svému řemeslu čest? Pojďme ho společnými silami najít!Zkušený pracovník

Rozhodují slova má kvalita, ale i cena
Pokud patříte mezi laiky, rozhodně se do instalace kabeláže nepouštějte na vlastní pěst, většinou to nedopadá dobře. Raději přenechejte práci vyškolenému odborníkovi, který si s prací poradí za vás. Je potřeba vybírat i podle recenzí na internetu, ne pouze podle ceny. Ta sice nemusí být vždy zárukou kvality, ale do jisté míry se odvíjí od toho, jak si řemeslník cení své práce. Zkrátka na některých věcech by se nemělo šetřit a instalace kabeláže je jednou z nich. Výsledná cena se totiž může mnohonásobně prodražit, pokud není práce odvedená tak, jak by měla.
Montáž zásuvky
Krom dobrého elektrikáře, bude zapotřebí i odborný posudek od revizního technika. Elektrorevize kolín jsou tak trefou do černého a rozhodně se na ně v případě problému nebojte obrátit. Technik by měl posoudit kvalitu zvolených materiálu a dohlížet na správnost odvedené práce. Právě na něm je následné vytvoření zprávy, která by měla splňovat požadavky dle všech předepsaných norem a legislativ. Mějte však na paměti, že technik by měl na veškeré instalace dohlížet. Po dokončení prací je přístup k určitým místům již velmi omezený a posouzení určitých dílů a komponentů už je tak velice komplikované.