Ušetřete v domácnosti

0 Comments

1.       Pijte kohoutkovou vodu
Nepijte sodovky a slazené nápoje. Ušetříte tím peníze, ale také vaše zdraví.
Pokud je v místě vašeho bydliště kvalitní voda, pijte kohoutkovou. Balená voda se prodraží a je obtížena chemikáliemi z plastových lahví (především bisfenol A). V případě nekvalitní kohoutkové vody si pořiďte filtr na pitnou vodu.
dva domky
2.       Vařte
Náklady spojené s konzumací jídla v restauracích, jídelnách a bufetech mohou být pro rozpočet rozhodující. Snižte je tím, že si stravu budete připravovat doma. Tak nejen víte, co jíte, ale také podstatně ušetříte.

3.       Svépomoc
Domácí opravy, šití, budování a další jsou oblastmi, kde lze ušetřit podstatné množství peněz. Věnujte se však jen tomu, na co stačíte. Neboť nesprávným postupem často můžete nadělat víc škody než užitku.

4.       Energie
Nejen věčně rozsvícená světla, přetápěný dům se na vašem rodinném rozpočtu podepíší. Pořiďte si nastavitelný termostat, přejděte na výhodnější technologii topení. Nebuďte laxní ke svým výdajům, zvlášť pokud vznikají denně. Ačkoli se mohou zdát krátkodobě opominutelné, z dlouhodobého hlediska mohou tvořit zásadní částky.
Nevypínejte světla jen když opouštíte dům, zhasínejte i když opustíte pokoj. Nesviťte zbytečně v letních měsících, kdy je dostatek slunečního světla.
To neplatí, pokud používáte LED diody, které častým zapínáním trpí – takto vzniklá je větší amortizace než možná úspora.
domy v zatáčce
5.       Nesbírejte, prodávejte
Byla doba, kdy si lidé mysleli, že jejich sbírky jim přinesou bohatství. Neshromažďujte věci s pochybnou hodnotou. A pokud chcete navrátit alespoň část peněz, které jste již vynaložili na sběratelské předměty, můžete je začít prodávat.
Téměř každému se po domě povalují věci, které nejspíše nikdy nevyužije, ale někomu jinému by se mohli hodit. Nehromaďte harampádí ze sentimentálních důvodů, prodejte ho. Získáte tím také prostor, který nepochybně oceníte.