Při problémech s trávením použijte „přírodu“

0 Comments

Jestliže máte problémy s trávením a lustrujete internetové lékárny a chystáte se koupit tabletky, zadržte. Co kdybyste se poohlédli po přírodní lékárně, než do sebe zbytečně cpát chemii? Jistě, když příroda nepomůže, hledejte dál. Ale doporučujeme vám v případě špatného trávení a tím pádem i vylučování, vyzkoušet psyllium čili jitrocel vejčitý. A zabijete hned dvě mouchy jednou ranou!

bolest břicha

Ta první vezme za své, když dáte vale zácpě a ta druhá zmizí v propadlišti dějin vašeho hubnutí. Tedy, chcete-li i hubnout. Přiznejme, pokud máme problémy se zácpou, přidávají se i problémy s váhou, protože tělo se správně nevyprazdňuje a my s hrůzou sledujeme vyšší čísla na váze. Tak i proto byste mohli vyzkoušet nejdříve sílu přírody, než dáte na sílu chemie.

Osemení semínek totiž obsahuje značné množství rozpustné vlákniny a ta na sebe umí navázat docela dost vody, a proto několikanásobně pak zvětší svůj objem. Věděli jste, že to dokáže „obyčejný jitrocel vejčitý“? A to dokonce až dvacetinásobně!

psyllium semena

Tuto jeho vlastnost využívají lidé, kteří bojují s nadváhou a touží po tom, shodit nějaký ten kilogram. Rozpustná vláknina se v žaludku mění na – promiňte – ale jinak se to nazvat nedá – slizovitou hmotu a tím navodí vašemu žaludku a posléze i vašemu tělu naprostý pocit sytosti. A vy už nevymetáte lednici ani špajzku, protože máte pocit nasycenosti a ke všemu s minimálním množstvím kalorií. Stejně tak pracuje ve vašich střevech a zprůchodňuje odchod stolice z těla ven včetně ostatních odpadních látek, které se ve střevech usazují. Psyllium tím, jak prochází všemi zákruty střeva, defacto je čistí a bere s sebou doslova všechny škodlivé látky. S vlákninou docílíte pravidelného vyprazdňování a pročišťování organismu. A to vše se děje na přírodní bázi. Nezapomínejte pít nápoje. To je při použití psyllia obzvlášť důležité, tablety anebo prášek se musejí řádně zapít.