Pravidelná kontrola je důležitá

0 Comments

Pravidelná kontrola vody by měla probíhat alespoň jednou za dva týdny, ale klidně i častěji. Hlavně v období velkých veder či při větším využívání koupacího zařízení, je potřeba vodu kontrolovat častěji. Bazénový tester je přímo nepostradatelným pomocníkem při těchto pravidelných kontrolách a využijete jej jistě po celou koupací sezónu.

žena u bazénu

Už při prvním napouštění Vašeho bazénu byste měli zkontrolovat za pomocí testeru hodnoty PH vody, které mají velký vliv na funkci chlorových přípravků. Pokud by PH vody bylo nízké, tak použijte přípravek na zvýšení PH, pokud by PH bylo vysoké, použijte přípravek pro snížení. Hodnoty PH se musí pohybovat v přesně stanoveném rozmezí, aby nedošlo k poškození některých částí Vašeho koupacího zařízení a aby voda byla vhodná ke koupání.

Tester samozřejmě neukazuje pouze hodnoty PH vody, ale také Vám ukáže obsah aktivního chloru ve vodě. I tento ukazatel je samozřejmě velmi důležitý. Pokud zjistíte nedostatek chloru, ihned aplikujte přípravek chlor šok nebo jiný přípravek pro šokovou terapii, který okamžitě navýší obsah chloru ve vodě, a samozřejmě dodejte běžný přípravek pro chloraci vody.

Bazénové testery jsou k dostání v několika možných variantách a to jak tabletové, tak i kapkové či proužkové. K tabletovým a kapkovým druhům jsou k dostání i ekonomicky výhodnější náhradní balení. Záleží jen na Vás, pro který druh se rozhodnete. Některé druhy jsou určené k měření PH a chloru, některé lze využít i v případě, že používáte k ošetření vody kyslíkové přípravky, protože ukazují i obsah aktivního kyslíku.

dítě v bazénu

Stačí si jen vybrat ten model, který vyhovuje Vašim představám a který určuje ukazatele, které jsou důležité právě pro Vaše koupací zařízení a pro vodu v něm obsaženou. Nezapomeňte si pořídit také všechny potřebné přípravky bazénové chemie a pomocníky, které najdete v bazénovém příslušenství.